AZ ÉPÍTÉSZET ÉS A MODERN TECHNOLÓGIÁK EGYÜTTMŰKÖDÉSE
TERVEZŐI WORKSHOP A GYENGEÁRAMÚ SZAKÁGI KAPCSOLÓDÁSOKRÓL
Az „Építészet és a modern technológiák együttműködése” egy egyedülállóan új szemléletű, 4 részből álló tervezői oktatássorozat, amely azt a célt tűzte ki, hogy a gyengeáramú technológiákat (AV, BT, IT) és azok építészeti kapcsolódásait szakterület szerinti bontásban mutassa be az építésztervezők számára, ezzel egy új korszakot nyitva a tervezői szokásokban és a tervezés menetében. További cél felhívni a tervezők figyelmét a gyengeáramú technológiák épület funkcióit meghatározó szerepére és a számos együttműködési pontra, amely tudatos kezelése már a tervezési folyamat korai fázisában nagy mértékben javítja a generál tervezés hatékonyságát és a végeredmény szakmai minőségét. Ma már szinte nincs egyetlen négyzetméter az épületekben, ahol ne jelenne meg az épület használhatóságát erősen meghatározó gyengeáramú technológia, ez pedig tervezői szemléletváltást igényel, nem elég a késői lekövető tervezés.
Fontosnak tartja tudni, milyen technológiákat szükséges betervezni egy modern épületbe, amelyek már alapelvárásnak számítanak?
Érdekli miért kulcsfontosságú az építészet szempontjából a gyengeáramú rendszerek tervezése már a projektek kezdeti fázisától?
Mik a buktatók a tervezés és kivitelezés során, illetve miként lehet elkerülni azokat?
Miért nőtte ki magát a gyengeáram a legfontosabb szakággá, amely alapjaiban határozza meg egy modern épület funkcióit?
Miként lehet építészeti munkát optimalizálni a professzionális gyengeáramú tervezői együttműködéssel?